Табата

Результативність табати

Хто такий Ізумі Табата знає кожен, хто пов’язаний зі спортом. Це засновник програми інтервальних тренувань, які сьогодні називають протокол Табата. Ізумі провів дослідження серед ковзанярів і довів, що стрімкий темп тренувань приносить більше ефекту, ніж виснажливі годинні тренування. Табата стала популярною в індустрії спорту та фітнесу. У Києві, район Голосієво, студія I love sport пропонує відвідати пробне заняття з табату, ціни на абонементи приємно порадують.

Протокол Табата

Високоінтенсивні інтервальні тренування складаються з численних вправ за менший проміжок часу. Припустимо, 20 секунд інтенсивності, 10 секунд відпочинку, і за 4 хвилини виконуємо вісім таких підходів. Один інтенсивний та один відпочинок – це один цикл. У циклі варто задіяти різні вправи, які передбачені програмою. Це присідання, випади, віджимання, застрибування на степ, стрибки через скакалку та інші. Тренуватися можна чотири рази на тиждень чотири години, але викладатись потрібно на повну силу, без жалю. Тоді розвивається аеробна та анаеробна витривалість і результат не змусить чекати.

Дієвість інтенсивності

У процесі занять швидко спалюється жир, розвивається витривалість, м’язи зміцнюються. Тренування табату допомагає спалювати більше калорій, ніж кардіонавантаження, тому вправи табати допоможуть у боротьбі із зайвими кілограмами, для схуднення найкращий варіант.

Перевага занять:

 • працюють усі групи м’язів;
 • розвивається витривалість;
 • спалюються калорії;
 • йде зайва вага;
 • удосконалюється координація рухів;
 • з кожним тренуванням видно прогрес;
 • розганяється метаболізм;
 • процес працює та після завершення тренування;
 • мінімум часу на тренування.

Поєднує кардіо та TRX навантаження у вільному співвідношенні. Пропрацювати все тіло за одне коротке тренування не вдасться, але якщо протягом місяця міняти вправи, задіяти у роботі можна всі групи м’язів. Не забувайте перед початком тренування розминатися.

Серед недоліків зазначають:

 • інтенсивність (посильна не кожному);
 • навантаження на суглоби.

Тренінги не підходять новачкам та людям з великою вагою, гіпертонікам та з хворобами серця, цукровим діабетом, вагітним протипоказано займатись цією програмою фітнесу.

Поради новачкам

Табата не підходить тим, хто знову прибув у світ спорту. Це не те, з чого починають регулярні тренування, спочатку потрібно підготувати організм та м’язи до мінімальних навантажень. Стартом стане біг, стрибки, виконання легких вправ. Поступово посилюйте складність вправ, використовуючи кардіо або TRX. Важливо відстежувати пульс, для здорової тридцятирічної людини пульс коливається 120 – 140 ударів за хвилину, якщо самопочуття нормальне, підвищуйте інтенсивність занять до 160 ударів, але ненадовго, робити це потрібно обережно.

Коли процес адаптації пройде, можна перейти до табати. Виконувати пару кіл, комбінувати легкі вправи, потім додавати силові та поступово збільшувати кількість кіл та швидкість виконання. Методика працює за умови 20 секунд тренуватись на межі, 10 секунд відпочивати. Для чіткого розуміння прогресу рекомендуємо вважати кількість повторень у циклі. Правило: новий підхід кращий за попередній.

Записатися на заняття з табату, дізнатися вартість абонементу можна у нашій студії (м. Київ, фітнес центр I love sport, Голосіївський район, станція метро Деміївська), ціна групових тренувань відрізняється, уточнюйте у адміністратора. Витративши 4 хвилини на день знайдіть тіло мрії: підтягнуте, рельєфне, без зайвих кілограм та сантиметрів.

0 Comments