HIIT

Як проходять HIIT – тренування

Світ фітнесу нещодавно відкрив новий напрямок тренувань HIIT. Це комплекс вправ, де задіяна кожна ділянка тіла. Головна мета вправ HIIT – схуднення, спалювання жиру. Розшифровується та перекладається абревіатура як:

 • high – високо;
 • intensity – інтенсивна;
 • interval – інтервальна;
 • training – тренування.

Складається переважно з силових рухів та кардіо навантаження. Вправи чергуються, рівень навантаження у своїй теж змінюється. Програма передбачає використання спортивного інвентарю – гир.

Студія I love sport – центр фітнесу, тому перші відкрили напрямок HIIT у Києві. Ціна на заняття приємно здивує. Зазначимо, що вартість занять HIIT в центрі Києва не відрізняється від ціни в інших районах.

Хід тренування HIIT

Програма складається із серії інтенсивних вправ та енергійного відпочинку між ними.

Виконувати високоінтенсивні інтервальні тренінги (ВІІТ) краще під наглядом тренера. Тоді підбір вправ та послідовність буде результативною.

Початківцям дозволяється робити перерви між підходами по 15 секунд. Дисципліна включає комплекс силових та аеробних вправ. За густотою поставлених завдань нагадує функціональний тренінг.

Заняття енерговитратне, тому під час тренування калорії спалюються у приємній кількості. Змінюється також швидкість метаболізму. Підходить для схуднення та “сушіння”.

Комплекс – це цикл, що повторюється. Хвилину бігаєте, хвилину виконуєте випади, планку і так по колу. Повторювати цикл слід 6 – 12 разів. За часом заняття займає в середньому півгодини.

HIIT для новачків

Записуватись новачкам у спорті на програму HIIT тренувань не варто, необхідна мінімальна підготовка. Важливо освоїти правильну техніку виконання та підібрати вправи за станом здоров’я. Слідкуйте за пульсом та комфортним темпом занять.

HIIT у фітнесі допомагає:

 • втратити зайві кілограми;
 • зміцнити витривалість;
 • втрачати калорії під час та після інтенсивності;
 • зменшити чутливість до інсуліну.

Не рекомендують займатися інтенсивною програмою із серцевою недостатністю, цукровим діабетом, після перенесеного інсульту чи інфаркту.

Правильний тренувальний пульс

Контролювати пульс допоможе метод Карвонена. Визначаємо частоту серцевих скорочень (ЧСС) при навантаженні, у спокійному стані та розраховуємо резерв:

 • рекордна чсс = 220 – вік;
 • резерв = рекордна чсс – чсс у спокійному стані;
 • чсс під час тренування = інтенсивність навантаження х резерв + чсс у спокійному стані.

Визначити навантаження та інтенсивність легко: розминка становить 50%, середнє навантаження – 65% та фітнес тренування для спалювання зайвих калорій 75%. Такий інтенсив підходить для більшості займаються, а більше – для підготовлених людей та спортсменів.

Користь тренувань для тіла

Головна перевага – різноманітність вправ, які підбираються виходячи з фізичної підготовки. Тренування займає мало часу – півгодини, не більше. Підходить тим, хто не любить виснажливих занять, оскільки за короткий проміжок можна отримати результат.

HIIT-тренування перевершують кардіо в рази. Організм регулярно чергує жир – глюкозу і навпаки, метаболізм прискорюється, збільшуються м’язи.

Для новачка краще займатися з тренером, щоб не зашкодити організму та здоров’ю. Важливо навчитися правильно виконувати рухи.

Щоб дізнатись ціну одного заняття чи абонементу на HIIT, записатись на тренування та уточнити подробиці можна за телефоном або у адміністратора клубу, що розташований – м. Київ, Голосіївський район, станція метро Деміївська.

0 Comments